PARTICIPAREA ELEVILOR SCOLII GIMNAZIALE NR. 8 BRASOV LA CONCURSURI
IN ANUL SCOLAR 2017-2018


TABEL CE CUPRINDE PARTICIPAREA ELEVILOR
SCOLII GIMNAZIALE NR. 8 BRASOV LA CONCURSURI IN ANUL SCOLAR 2017-2018

Clasa pregatitoare

Clasa a I-a

Clasa a II-a


                               CLASA II A
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul Comper Comunicare Ón limba romana
30 elevi

Etapa I
Premiul I:
Cotet Ioana
Premiul I:
Antohi Melania
Baila Mara
Bryant Christopher
Husar David
Ilies Alexandra
Lipan Raluca
Moarcas Alexandra
Nemet Ana
Panaite Stefan
Patrasescu Gabriel
Patrasescu Maria
Pestrea Andra
Pirii Andrei
Vrabie Teodora

Premiul II:
Basia Anastasia
Busuioc Denis
Ciuta Ana Maria
Cojocaru Andrei
Crintea Teodora
Dobos Tudor
Maga Ines
Nastase Tudor
Premiul III:
Badea Bogdan
Balcinoiu Ana
Colt Alexandra
Pala Sofia
Rusen Sonia
Tudor David
Tenea Tudor
Zodila Olivia
Etapa II
Premiul I:
Antohi Melania
Cojocaru Andrei
Colt Alexandra
Dobos Tudor
Husar David
Ilies Alexandra
Maga Ines
Nastase Tudor
Nemet Ana
Pala Sofia
Panaite Stefan
Patrasescu Gabriel
Patrasescu Maria
Pirii Andrei
Tudor David
Vrabie Teodora
Premiul II:
Basia Anastasia
Busuioc Denis
Crintea Teodora
Pestrea Andra
Popa-Tutuianu Robert
Zodila Olivia
Premiul al III-lea
Badea Bogdan
Baila Mara
Bryant Christopher
Ciuta Anamaria
Lipan Raluca
Moarcas Alexandra
Rusen Sonia
Mentiune
Agapie Mircea
Cazacu Grace
Tenea Tudor
Etapa Nationala
Premiul I
Ilies Alexandra

100%
2. Concursul Comper Matematica si explorarea mediului
30 elevi Etapa I
Premiul I:
Antohi Melania Baila Mara Ilies Alexandra Maga Ines Panaite Stefan Pirii Andrei
Premiul II:
Basia Anastasia Bryant Christopher Busuioc Denis Dobos Tudor Lipan Raluca Moarcas Alexandra Nastase Tudor Patrasescu Gabriel Pestrea Andra Zodila Olivia
Premiul III:
Balcinoiu Ana
Cojocaru Andrei
Crintea Teodora
Nemet Ana
Pala Sofia
Rusen Sonia
Tenea Tudor
Vrabie Teodora
Mentiune
Agapie Mircea
Badea Bogdan
Ciuta Ana-Maria
Colt Alexandra
Husar David
Patrasescu Maria
Etapa a II-a
Premiul I
Panaite Stefan
Patrasescu Gabriel
Pirii Andrei
Premiul II
Crintea Teodora
Ilies Alexandra
Maga Ines
Pestrea Andra
Premiul al III-lea
Antohi Melania
Ciuta Anamaria
Husar David
Lipan Raluca
Pala Sofia
Mentiune
Cojocaru Andrei
Nemet Ana
Vrabie Teodora
Etapa Nationala
Premiul I
Pirii Andrei

100%

                               CLASA II B
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul Comper Comunicare in limba romana
58 elevi

Etapa I
Premiul I:
Balan Lidia, Mogos Carolina, Sparchez Ilaria, Stanciu Radu, Bachide Mara, Munteanu Andrei, Proca Sara, Csiki Emma
Premiul al II-lea
Cioroiu Bogdan, Hantu David, Mardare Alexandru, Marincas Andrada, Marinescu Ilinca, Beres Alara, Daisa Andra, Manta Ines, Mladin Horia, Istrate Ana Maria
Premiul III:
Daisa Paula, Nana Alexandru, Udrea Robert, Velican Ioana Grosos Mark, Nitu Teodor, Tabacila Radu, Tiron Nadin
Etapa II
Premiul I:
Cioroiu Bogdan, Istrate Ana Maria, Manta Ines, Mardare Alexandru, MogoS Maria Carolina, Porca Sara, RoSu Vlad, Udrea Robert, Bachide Mara, Beres Alara, Daisa Andra, Grosos Mark, Marincas Andrada, Munteanu Andrei, Nan Alexandru, Stanciu Radu Liviu, Timbor Maia
Premiul II:
Balan Lidia, Csiki Emma, Hantu David, Mihai David, Sparchez Ilaria, Tabacila Radu, Velican Ioana, Daisa Paula
Premiul al III-lea
Marinescu Ilinca, Daisa Diana, Gaspar Amalia, Nitiu Marian, Nitu Teodor, Tiron Nadin
Etapa Nationala
Premiul I
Mogos Carolina
100%
2. Concursul Comper Matematica si explorarea mediului
30 elevi Etapa I
Premiul I:
Marinescu Ilinca, Sparchez Ilaria, Stanciu Liviu, Udrea Robert, Cioroiu Bogdan, Grosos Mark, Hantu David, Marincas Andrada, Munteanu Andrei, Nan Alexandru, Velican Ioana
Premiul II:
Mogos Carolina, Timbor Maia, Beres Alara, Daisa Andra, Rosu Vlad, Istrate Ana Maria
Premiul III:
Bachide Mara, Nitu Teodor, Balan Lidia, Manta Ines
Etapa II
Premiul I:
Munteanu Andrei, Sparchez Ilaria, Stanciu Liviu, Cioroiu Bogdan, Rosu Vlad
Premiul al II-lea
Mardare Alexandru Timbor Maia Grosos Maia Istrate Ana Maria Marinescu Ilinca Mogos Carolina
Premiul al III-lea
Csiki Emma, Porca Sara, Udrea Robert, Beres Alara, Manta Ines, Nan Alexandru
Etapa Nationala
Premiul I
Sparchez Ilaria, Stanciu Liviu,
100%
3. Concursul National comunicare.ortografie.ro
20 elevi Etapa I
Premiul I:
Bachide Mara, Csiki Emma, Mogos Carolina, Porca Sara, Sparchez Ilaria, Tabacila Radu, Beres Alara, Daisa Andra, Grosos Mark, Istrate Ana Maria, Manta Ines, Marincas Andrada, Marinescu Ilinca, Timbor Maia, Velican Ioana
Premiul II:
Balan Lidia, Hantu David, Rosu Vlad
Premiul al III-lea
Daisa Paula, Nitiu Marian

100%
4. Concursul National Fii inteligenT... la matematica
17 elevi Premiul I:
Grosos Mark, Timbor Maia, Cioroiu Bogdan, Stanciu Liviu, Sparchez Ilaria
Premiul II:
Balan Lidia, Hantu David, Rosu Vlad
Premiul III:
Daisa Paula, Nitiu Marian

100%

Clasa a III-a


                               CLASA III A
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul Comper Comunicare in limba romana
32 elevi Premiul I

Anghel Otilia Ioana, Chioseaua Andrei, Conea David, Dobritoiu Maria, Grecu Ana Irina, Kadar Alesia Cristina, Mit Eliza Maria, Man Vlad Andrei, Marian Maia Andreea, Marinescu Mihail, Rosiuta Lucas Timotei, Stanciu Andreas Patrik, Apopei Tudor Ionut, Badea Sever Robert, Bezdedan Eric Stefan, Gherghisan Darius, Moldovan Clara, Scortariu Razvan Vlaicu, Staicu Matei, Stanbeca Diana Adelina, Tineghe Luca, Bresug Matei Alexandru
Premiul II:

Nan Raul Gabriel, Onisor Irina, Papp Bianca Ioana, Porumboiu Victor, Puscasu Alexia Maria, Saramet Andreea, Beshara Sarah Farid, Gavris Vlad Viorel, Girbou Ana, Ionut Matei
Etapa II
Premiul I

Bezdedan Eric Stefan, Boldea Razvan Andrei, Dobritoiu Maria, Girbou Ana, Grecu Ana Irina, Man Vlad Andrei, Scortariu Razvan Vlaicu, Stanbeca Diana Adelina, Stanciu Andreas Patrik, Saramet Andreea, Anghel Otilia Ioana, Moldovan Clara, Rosiuta Lucas Timotei
Premiul II

Badea Sever Robert, Basa Andrei, Beshara Sarah Farid, Bresug Matei Alexandru, Gherghisan Darius, Ionut Matei, Mit Eliza Maria, Marian Maia Andreea, Porumboiu Victor, Chioseaua Andrei, Marinescu Mihail, Papp Bianca Ioana, Puscasu Alexia Maria
Premiul III

Conea David, Tineghe Luca, Onisor Irina
Mentiune

Nan Raul Gabriel, Apopei Tudor Ionut Etapa nationala

Premiul I
Dobritoiu Maria, Grecu Ana Irina, Stanciu Andreas Patrik, Man Vlad Andrei
100%
2. Concursul Comper -Matematica si explorarea mediului
61 elevi Etapa I
Premiul I
Bezdedan Eric Stefan, Dobritoiu Maria, Ionut Matei, Marinescu Mihail, Porumboiu Victor, Scortariu Razvan Vlaicu, Stanbeca Diana Adelina, Saramet Andreea, Beshara Sarah Farid
Premiul al II-lea
Stanciu Andreas Patrik, Tineghe Luca, Anghel Otilia Ioana, Conea David, Grecu Ana Irina
Premiul al III-lea
Badea Sever Robert, Gavris Vlad Viorel, Gherghisan Darius, Kadar Alesia Cristina, Moldovan Clara, Bresug Matei Alexandru, Marian Maia Andreea, Nan Raul Gabriel, Puscasu Alexia Maria, Rosiuta Lucas Timotei
Mentiune
Basa Andrei, Onisor Irina
Etapa II
Premiul I
Anghel Otilia Ioana, Boldea Razvan Andrei, Conea David, Mit Eliza Maria, Man Vlad Andrei, Porumboiu Victor, Rosiuta Lucas Timotei, Scortariu Razvan Vlaicu, Stanbeca Diana Adelina, Stanciu Andreas Patrik, Bresug Matei Alexandru
Premiul al II-lea
Apopei Tudor Ionut, Bezdedan Eric Stefan, Gavris Vlad Viorel, Gherghisan Darius, Marinescu Mihail, Moldovan Clara, Nan Raul Gabriel, Puscasu Alexia Maria, Chioseaua Andrei, Dobritoiu Maria, Girbou Ana, Saramet Andreea
Premiul al III-lea
Badea Sever Robert, Grecu Ana Irina, Kadar Alesia Cristina, Tineghe Luca, Basa Andrei, Ionut Matei, Marian Maia Andreea, Papp Bianca Ioana

Mentiune
Staicu Matei

Etapa nationala
Premiul I

Scortariu Razvan Vlaicu, Porumboiu Victor, Stanbeca Diana Adelina
100%

                               CLASA III B
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul Comper Comunicare in limba romana
68 elevi
Etapa I
Premiul I

Birta Iulia, Ciornei Clara, Pietreanu Daniel, Popa Cristian, Sarateanu Sandra, Veres Monica, Vlad Iulia, Vaduva Eric

Premiul al II-lea
Craciun Elena Constantin Gabriel Giosanu Mario Marton Robert Mircioiu Horatiu Rotaru Eduard Toth Sonia Voicu Bianca Marinescu Alexia Matepiuc Vlad Neaga Amalia

Premiul al III-lea
Mateciuc Ioana, Nitu Andreea, Todeasa Ana- Teodora, Botea David, Manea Cristian, Marton Alexia- Maria, Oros Daria , Toroiman Mircea

Mentiune
Popa Dragos- Florentin, Vacaru Andreas -Daniel, Vera Florencia, Filip Simone

Etapa a II-a
Premiul I
Birta Iulia, Marton Robert, Matepiuc Vlad, Pietreanu Daniel, Rotaru Eduard, Sarateanu Sandra, Toth Sonia, Vaduva Eric, Vlad Iulia, Craciun Elena, Giosanu Mario, Nitu Andreea, Veres Monica

Premiul al II-lea Ciornei Clara, Mircioiu Horatiu, Popa Cristian, Vera Florencia, Botea David, Mateciuc Ioana, Todeasa Ana-Teodora, Toroiman Mircea, Voicu Bianca

Premiul al III-lea
Constantin Gabriel Marinescu Alexia, Manea Cristian, Vacaru Andreas, Neaga Amalia, Oros Daria, Staicu Ana- Sara

Mentiune
Filip Simone, Popa Dragos, Marton Alexia Maria, Pintea Ana Diana

Etapa nationala
Premiul I
Birta Iulia, Pietreanu Daniel, Sarateanu Sandra, Vlad Iulia
100%
2. Concursul Comper Matematica si explorarea mediului
48 elevi Etapa I
Premiul I

Pietreanu Daniel, Vlad Iulia

Premiul al II-lea
Craciun Elena Mateciuc Ioana Vacaru Andreas Vaduva Eric Matepiuc Vlad Mircioiu Horatiu

Premiul al III-lea
Birta Iulia, Ciornei Clara, Nitu Andreea, Rotaru Eduard, Toth Sonia

Mentiune

Giosanu Mario, Veres Monica, Todeasa Ana Teodora

Etapa II
Premiul I

Giosanu Mario, Matepiuc Vlad, Mircioiu Horatiu, Neaga Andreea, Pietreanu Daniel, Rotaru Eduard, Toth Sonia, Vacaru Andreas, Vaduva Eric, Vlad Iulia, Mateciuc Ioana

Premiul al II-lea

Birta Iulia, Ciornei Clara, Craciun Elena, Popa Cristian, Toroiman Mircea
Premiul al III-lea

Botea David, Constantin Gabriel, Neaga Amalia , Todeasa Ana-Teodora, Marton Robert, Oros Daria

Mentiune

Marinescu Alexia, Sarateanu Sandra, Vera Florencia, Veres Monica, Filip Simone, Manea Cristian, Popa Dragos -Florentin, Voicu Bianca

Etapa nationala

Premiul I
Pietreanu Daniel, Vlad Iulia
100%

                               CLASA III C
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul Comper Comunicare in limba romana
15 elevi
Etapa I si Etapa II
Premiul I

Lupu Gabriel, Paunescu Teodor, Dragan Maria, Drilea Matei, Petrean Fabian

Premiul al II-lea
Ionita Maria, Teanc Stefania, Bucur Petra,

Premiul al III-lea
Dobrin Denise, Giroveanu Raluca,

Etapa Nationala
Premiul I
Lupu Gabriel, Dragan Maria, Drilea Matei

Premiul II
Paunescu Teodor,

Premiul III
Petrean Fabian

100%
2. Concursul Comper Matematica si explorarea mediului
15 elevi Etapa I si Etapa II

Premiul I
Lupu Gabriel, Paunescu Teodor, Dragan Maria, Drilea Matei, Petrean Fabian, Teanc Stefania

Premiul al II-lea
Bucur Petra, Ionita Maria, Popa Matei

Premiul al III-lea
Zichil Tudor, Giroveanu Raluca

Etapa nationala
Premiul I
Petrean Fabian, Lupu Gabriel, Paunescu Teodor, Teanc Stefania

Premiul II
DrAgan Maria, Drilea Matei
100%

                               CLASA III D
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul Comper Comunicare in limba romana
60 elevi
Etapa I
Premiul I

Constantin David, Renciu Andrei, Neagu Carla, Zelnicu Beatrice Alexandra

Premiul al II-lea
Havarneanu David, Horotan Victor Octavian, Muresan Patricia Maria, Sulea Alexia Andreea, Cojocaru Viviana, Georgescu Vladareanu Costin, Mircea Alexandru Ioan, Motoc Brahim Ulpian, Petrea Alberto Laurentiu, Prisacaru Danut Constantin

Premiul al III-lea
Avram Robert Andrei, Cazacu Kartman Tudor, Cernea Maria Sofia, Danciu Mara Georgiana, Danet Iasmin, Ica Robert Ioan, Mocanu Octavian Gabriel, Stanciuleasa Adrian Claudiu, Tibichi Diana Andreia, Antal Iulia Maria, Lisnic Alexandr

Mentiune
Buda Anastasia, Richa Elisa Stefania, Vasiliu Alexandru Mihai, Cotuna Adriana Andreea

Etapa a II-a
Premiul I
Antal Iulia Maria, Buda Anastasia, Havarneanu David, Horotan Victor Octavian, Ica Robert Ioan, Mircea Alexandru Ioan, Mocanu Octavian Gabriel, Muresan Patricia Maria, Neata Daria Alexia, Prisacaru Danut Constantin, Zelnicu Beatrice Alexandra, Anghel Stefan Marius, Avram Robert Andrei, Cojocaru Viviana, Constantin David, Danciu Mara Georgiana, Danet Iasmin, Lisnic Alexandr

Mentiune
Buda Anastasia, Richa Elisa Stefania, Vasiliu Alexandru Mihai, Cotuna Adriana Andreea

Etapa a II-a
Premiul I
Antal Iulia Maria, Buda Anastasia, Havarneanu David, Horotan Victor Octavian, Ica Robert Ioan, Mircea Alexandru Ioan, Mocanu Octavian Gabriel, Muresan Patricia Maria, Neata Daria Alexia, Prisacaru Danut Constantin, Zelnicu Beatrice Alexandra, Anghel Stefan Marius, Avram Robert Andrei, Cojocaru Viviana, Constantin David, Danciu Mara Georgiana, Danet Iasmin, Lisnic Alexandr, Neagu Carla, Petrea Alberto Laurentiu, Renciu Andrei, Richa Elisa Stefania, Stanciuleasa Adrian Claudiu

Premiul al II-lea
Cazacu Kartman Tudor, Cernea Maria Sofia, Sulea Alexia Andreea, Tibichi Diana Andreia

Premiul al III-lea
Cotuna Adriana Andreea, Motoc Brahim Ulpian, Vasiliu Alexandru Mihai, Georgescu Vladareanu Costin

100%
2. Concursul Comper Matematica si explorarea mediului
44 elevi Etapa I
Premiul I
Constantin David, Horotan Victor Octavian, Muresan Patricia Maria, Neagu Carla, Renciu Andrei

Premiul al II-lea
Cojocaru Viviana, Havarneanu David, Sulea Alexia Andreea, Petrea Alberto Laurentiu, Richa Elisa Stefania, Stanciuleasa Adrian Claudiu, Zelnicu Beatrice Alexandra

Premiul al III-lea
Mircea Alexandru Ioan, Prisacaru Danut Constantin, Tibichi Diana Andreia, Neata Daria Alexia

Mentiune
Cernea Maria Sofia, Motoc Brahim Ulpian

Etapa a II-a
Premiul I
Buda Anastasia, Constantin David, Havarneanu David, Horotan Victor Octavian, Mircea Alexandru Ioan, Prisacaru Danut Constantin, Cojocaru Viviana, Danciu Mara Georgiana, Danet Iasmin, Neata Daria Alexia, Zelnicu Beatrice Alexandra

Premiul al II-lea
Stanciuleasa Adrian Claudiu, Lisnic Alexandr, Motoc Brahim Ulpian, Neagu Carla, Sulea Alexia Andreea

Premiul al III-lea

Renciu Andrei, Cernea Maria Sofia, Ica Robert Ioan, Mocanu Octavian Gabriel, Tibichi Diana Andreia

Mentiune
Avram Robert Andrei, Antal Iulia Maria, Cotuna Adriana Andreea, Petrea Alberto Laurentiu, Richa Elisa Stefania
100%
3. Concursul National comunicare.ortografie.ro
12 elevi Premiul II
Mircea Alexandru Ioan, Petrea Alberto

Premiul III
Sulea Alexia Andreea, Horotan Victor Octavian, Danet Iasmin, Motoc Brahim Ulpian, Zelnicu Beatrice Alexandra

Mentiune
Renciu Andrei
100%
4. Concursul National Fii inteligenT...la matematica
7 elevi Premiul I
Havarneanu David, Horotan Victor Octavian, Danet Iasmin, Zelnicu Beatrice Alexandra

Premiul II
Mircea Alexandru Ioan, Sulea Alexia Andreea

Premiul II
Prisacaru Danut Constantin
100%

Clasa a IV-a


                               CLASA IV A
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul Comper Comunicare in limba romana
12 elevi Premiul I

Codreanu Patricia, Botez Maria

Premiul II:

David Ioana, Patran Teodora

Premiul III:

Iuhasz Timeea

Etapa judeteana II
Premiul I

Kiraly Maria, Munteanu Daria, Botez Maria

Premiul II

Hosu Durnea Karina, Ceausu Diana, Premiul III

Bontea Carla Etapa nationala

Premiul III
Botez Maria
100%
2. Concursul Comper -Matematica si explorarea mediului
11 elevi Etapa judeteana I
Premiul I
Kiraly Maria

Premiul al II-lea
Munteanu Daria, Botez Maria

Premiul al III-lea
Balcinoiu Maria, Lepadatu Matei

Etapa judeteana II
Premiul I
Moise Alexia, Dobre Tudor, Codreanu Patricia

Premiul II
Munteanu Daria, CeauSu Diana

Premiul III
Tiboaca Alexandru, Beldean Andrei

100%

                               CLASA IV C
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul Comper Matematica si explorarea mediului
30 elevi
Etapa I
Premiul I

Aldea Dragos Andrei, Diaconita Bogdan Sebastian, Litcanu Bogdan Dumitru

Premiul al II-lea
Sindie Mihai, Vancea Vlad, Nistorescu Iustin

Premiul al III-lea
Doboseru Lavinia, Furtuna Adrian, Orosan Andreea Rianna, Sandu Mihai, Ungureanu Alesia Maria

Mentiune
Csere Alexandru

Etapa a II-a
Premiul I
Aldea Dragos Andrei, Litcanu Bogdan Dumitru, Vancea Vlad

Premiul al II-lea
Diaconita Bogdan Sebastian, Sindie Mihai, Nistorescu Iustin, Ungureanu Alesia- Maria

Premiul al III-lea
Sandu Mihai, Zodila Daria Teodora, Margarit Serban Alexandru, Orosan Andreea Rianna

Mentiune
Furtuna Adrian Kowalski Stefan Nagy Edward Doboseru Lavinia Tiron Derina

Etapa nationala
Premiul II
Litcanu Bogdan - Dumitru, Aldea Dragos- Andrei
100%
2. Concursul National Fii inteligenT...la matematica
6 elevi Premiul I

Litcanu Bogdan Dumitru, Sindie Mihai, Vancea Vlad

Mentiune
Doboseru Lavinia, Margarit Serban Alexandru, Sandu Mihai
100%
3. Concursul National Comunicare.ortografie.ro
4 elevi Mentiune

Aldea Dragos Andrei, Doboseru Lavinia, Ungureanu Alesia Maria, Vancea Vlad
100%

Clasa a V-a


                               CLASA a V-a
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul de Referate si Comunicari stiintifice ale elevilor de gimnaziu etapa judeteana 1 elev Premiul I
Noaghiu Emma
100%

Clasa a VI-a


                               CLASA a VI-a
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul judetean "Jouons a lepellation" 2 elevi Premiul I
Dragomir Andrei
Mentiune
Mihalache Maria
100%
2. Olimpiada de Matematica - etapa judeteana 2 elevi Mentiune
Dragomir Andrei Darius,Rosiuta Alicia
100%
3. Concursul de matematica Lumina Math 1 elev Mentiune
Rosiuta Alicia
100%
4. Olimpiada de Fizica etapa judeteana 3 elevi Premiul III
Dragomir Andrei
Mentiune
Coca Robert, Blanaru Alexandru
100%
5. Concursul National de Fizica
2 elevi Premiul I-Trofeul si Medalia de Aur
Dragomir Andrei Mentiune
Boian Mihnea
100%
6. Simpozionul National de Fizica "Fizica trecut si viitor"
2 elevi Premiul III
Dragomir Andrei, Blanaru Alexandru
100%

Clasa a VII-a


                               CLASA a VII-a
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Concursul Judetean
"Respecta limba romana"
2 elevi Premiul I
Munteanu Amalia
Mentiune
Constantinescu Daria
100%
2. Concursul National de Creatie Literara
"Ars Nova"
2 elevi Mentiune
Munteanu Amalia, Stefan Iulia
100%
3. Olimpiada de Limba engleza 4 elevi Premiul II
Busuioc Daria, Neagu Denisa
Premiul III
Ferrentino Ana
Mentiune:
Dan Stefan
100%
4. Olimpiada de Religie etapa judeteana 2 elevi Mentiune
Frunza Amalia
Panzariu Diana
100%

Clasa a VIII-a


                               CLASA a VIII-a
Nr.crt Denumirea concursului Nr. elevi participanti Premii obtinute Procent
1. Olimpiada de Limba engleza 2 elevi Premiul II
Busuioc Daria, Neagu Denisa
Premiul III
100%
2. Concursul national de creativitate in limba engleza "Speak Out" 1 elev Mentiune
Busuioc Daria
100%
3. Olimpiada de Limba franceza 1 elev Mentiune
Marginean Robert
100%
4. Concursul judetean "Jouons a lepellation" 1 elev Premiul I
Marginean Robert Leonte
100%
5. Olimpiada de Religie - etapa judeteana 1 elev Mentiune
Panzariu Diana
100%
Back